Restaurálják a Szent Imre templom feszületét

//Tóth Gábor
feszulet-restauralas_dh-romai-kat_dr-sztanko-attila_20230130

A feszület restaurálás előtti állapota. fotó: dr. Sztankó Attila

A dunaharaszti Rákóczi-ligeti Szent Imre Egyházközség temploma új, ám egy igazán régi kereszt is a birtokukban van. Most restaurálják a különleges tárgyat, amelynek talán a kora is kiderül.

A kereszt és a rajta lévő korpusz mostanra meglehetősen rossz állapotban van. Ezért Kőfalvi Vidor restaurátor műhelyébe szállították a keresztet, mondta szerkesztőségünknek dr. Sztankó Attila plébános. A szakemberek először leszedik a múltban a keresztre festett rétegeket, hogy megtalálják az eredeti színezést. A fa és az első festékréteg konzerválása után pedig pótolják a színrétegeket, így eredeti szépségében csodálhatja majd meg mindenki az alkotást. A kereszt kora sem tudható még, így a munka alatt derül majd ki, hogy a 18. vagy 19. századból származik-e.

Az értékes remekmű a restaurálás után visszakerül a Rákóczi-ligeti Szent Imre Egyházközséghez.

(dho)