Ma van a Meztelen Kertészkedés Világnapja

//Tóth Gábor
Overjoyed emotional curly haired lady holds bouquet of flowers, raises palm, covers naked body, has bugged eyes and toothy smile, well cared heathy dark skin, isolated on blue. Beauty portrait

Képünk illusztráció. forrás: freepik

Nyugodtan kijelenthető, hogy már sokkal több világnap van, mint amennyi nap… Köztük pár elég vicces is megtalálható. Ilyen a mai is: a Meztelen Kertészkedés Világnapja.

Ez 2005 óta létezik és Mark Storey újságíró és Jacob Gabriel kutató hívták életre, alapvetően tréfából. Kezdeményezésük szerte a világban talált meglepően gyorsan, sok követőre. Fontos leszögezni, hogy ez nem egy magamutogató esemény, hanem a lényege pont az, hogy bárki a saját, zárt kertjében levetheti korlátait, ruháit és még szabadabban gondozhatja a növényeit. Baráti társaságok, családok csatlakoznak. Az egész esemény lényege a jókedv. Rengeteg közösségi felület is létrejött már, ahol a meztelen kertészek megörökítették önmagukat ezen a napon. Íme az egyik – ha a képre kattint, megnézheti a témában készült albumot.

Persze néhány szabályt nem árt, ha betart az, aki belekezd a pucér kertművelésbe. A You Should Grow nevű, kiskertészettel foglalkozó oldal például fel is sorol pár megfontolandó, de elég vicces jótanácsot:

  • Ne ültessen rózsát, vagy más tüskés, szúrós növényt;
  • Ne ezt a napot válassza a kaktuszaink átültetésére;
  • Ne egy közösségi kertben dobja le a ruháit;
  • Ne menjen méhek, darazsak, csípős rovarok közelébe;
  • Ne nyúljon elektromos-benzines kerti szerszámokhoz;
  • Ne felejtse el a kertészkedéshez és a fényképek készítéséhez szükséges segédeszközöket;
  • Ne felejtse el a napolaj vagy naptej használatát;
  • Semmilyen körülmények között ne pózoljon egy talicskában ülve;
  • Ne guggoljon le bokros, cserjés területen;
  • Ne másszon fára;
  • Lehetőleg ne egyedül csinálja.

Jó kertészkedést!

(agrárszektor, You Should Grow)

Tetszett a cikk? Oszd meg barátaiddal!