Gyermeknap és ballagás a Napsugár Óvodában

2023. június 2., 16:06
//Tóth Gábor
Gyermeknap a Napsugár oviban, fotó: dho

Gyermeknap a Napsugár oviban, fotó: dho

Most tartotta meg gyermeknapját a Napsugár Óvoda. Nem véletlen csúszás ez, komoly oka van!

A város központjában álló oviban rengeteg élmény várta ma a gyerekeket. Hatalmas ugrálóváron fáraszthatták le magukat a kicsik, természetesen csoportbontásban. Ezt a Dunaharaszti Napsugár Óvodáért Alapítvány finanszírozta.

Az udvar hátsó szegletében pedig ott állt a Dunaharaszti Önkéntes Tűzoltó Egyesület igazi tűzoltó autója. A gyerekek pár percre maguk is lánglovagokká változhattak, belebújhattak a méretükre készült védőruhába és tűzoltó sapkát is kaptak a fejükre. A tűzoltók megmutattak nekik mindent az autón, sőt be is ülhettek.

A két állomás között ügyességi játékok, élmények várták a gyerekeket.

A ballagás előtti délután a búcsúzó csoportnak ebben az oviban nagyon különleges, ezért is ezen a napon volt a gyermeknap. Ugyanis ők nem mennek ebéd után aludni az utolsó napjukon, hanem csak az övék az egész udvar, és kedvükre játszhatnak.

Ez után kezdődik maga a ballagás, amikor a gyerekek elbúcsúzhatnak egykori óvodájuktól, hogy szeptembertől már iskolásként folytassák tovább a megkezdett utat.

(dho)