A digitális világ gyerekekre gyakorolt veszélyeiről, Dunaharasztin

//Tóth Gábor
hetkoznapi-fuggosegeink_rakoczi-suli_dho_20250320-1

fotó: dho

Hol legyen a határ az online és az offline világ között a gyerekek számára. Lényegében ez volt a témája a Művelődési Házban, szakértők és szülők bevonásával zajlott beszélgetésnek.

Az esemény a dunaharaszti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola által indított, 4 alkalmas „Társadalmi összefogás” harmadik állomása volt. Az ingyenes rendezvénysorozatban a gyerekeket érintő legnagyobb veszélyeket veszik sorba.

Most a digitális világ jelentette kihívások adták a témát. Szó esett a még egészséges mennyiségű képernyőidőről, a már az alfa generációnál jelentkező online függőségről is. Az iskola szemszögéből olyan kérdéseket vetettek fel, miszerint képes-e a tanítás felvenni a versenyt azzal az ingermennyiséggel, amit az online játékok képesek adni. Hogyan lehet fenntartani az oktatás során a gyermekek érdeklődését, megteremteni a motivációjukat a való élet iránt.

Hamar János és felesége Judit az online függőségekről tartottak előadást. fotó: dho

A panelbeszélgetés után Hamar Judit és férje János tartottak az online függőségekről előadást, megdöbbentő tényeket ismertetve a közönséggel.

(dho)