A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint ez jelentős könnyítést jelent az építkezésekhez kapcsolódó közigazgatási ügyekben. A szabályzó mától (2021.10.15.) hatályos, és az abban foglalt rendelkezéseket már a folyamatban lévő közigazgatási, hatósági ügyekben is alkalmazni kell. Így gyorsabban folytatható le az engedélyeztetés és hamarabb indulhatnak el az építkezések.
Dunaharasztin új, 24 tantermes iskola létesül majd a Paál László – Munkácsy – Zágoni – Vörösföld utcák által határolt területen. Az intézményhez zeneiskola valamint 200 néző befogadására alkalmas színház – koncertterem is tartozik majd. A közelben lesz bölcsőde és már épül az új, református óvoda is.
A most megjelent kormányrendelet az új, 24 tantermes iskola és a hozzá kapcsolódó út- és közműinfrastruktúra fejlesztésében jelent majd könnyebbséget. A szabályzó helyrajzi szám szerint nevezi meg az érintett telkeket. Úgy tudjuk, hogy a leendő dunaharaszti intézmény alapkőletételére akár már télen sor kerülhet.
A kormányrendelet egyébként az alábbi településekre vonatkozik:
- Nagykovácsi (új 8 tantermes iskola)
- Veresegyház (új 24 osztályos iskola)
- Gyömrő (új 16 tantermes iskola)
- Inárcs (új 8 tantermes iskola)
- Dunaharaszti (új 24 osztályos iskola)
- Szigethalom (új 16 osztályos iskola)
- Kistarcsa (új 16 osztályos iskola)
- Csömör (új 16 osztályos iskola)
- Diósd (új 8 tantermes iskola)
- Dunavarsány (új 8 osztályos iskola)
- Délegyháza (új 8 osztályos iskola)
- Kismaros (új 16 tantermes iskola)
- Sződ (új 8 tantermes iskola)
- Vácduka (új 8 tantermes iskola)
- Őrbottyán (új 24 osztályos iskola)
- Tahitótfalu (új 8 tantermes iskola)