Megkezdődött a 2024-es önkormányzati választás előkészítés Dunaharasztin is

//Tóth Gábor
valasztas_freepik_sangiao_photographer_231108

Képünk illusztráció. forrás: freepik / santiago_photography

A Helyi Választási Iroda vezetőjeként Dunaharaszti Város jegyzője hivatalosan is megállapította, hogy városunkban hány képviselői hely talál gazdára 2024 nyarán.

Minden valószínűség szerint 2024. június 9-én tartják majd meg hazánkban az önkormányzati választást. Hogy ezt miből lehet ilyen pontosan kikövetkeztetni azt alábbi cikkünkből megtudhatja.

Megvan az önkormányzati választás lehetséges időpontja

Dunaharaszti Város honlapján a napokban jelent meg a Helyi Választási Iroda vezetőjének határozata, amely szerint a következő képviselő-testület is 11 főből fog állni városunkban. Ebből 8 fő egyéni választókerületi, míg 3 fő kompenzációs listán szerezhet majd mandátumot.

Mindezt a vonatkozó törvények alapján állapították meg. Ennek alapja az, hogy Dunaharaszti Város lélekszáma 2023. szeptember 1-jén 23.870 fő volt.

(dunaharaszti.hu)