Különleges adventi naptár Dunaharasztin

//Tóth Gábor
kép: freepik , dho
Az advent a készülődés időszaka. Minden nap egy-egy meglepetés, egy picit közelebb visz bennünket a karácsonyhoz. A Dunaharaszti Római Katolikus Egyházközség most egy érdekes adventi naptárral készül.

Bárki csatlakozhat ahhoz a kezdeményezéshez, amelyet a dunaharaszti plébánia koordinál. A lényeg az, hogy városunk egy óriási adventi naptárrá változik, és egy-egy üzenethez juthatnak azok, akik naponta sétálnak egy picit a készülődés, várakozás időszakában. Reggel 6 és este 6 között mindig más és más háznál lelhetőek fel azok az üzenetek, amelyek a lélek feldíszítését segítik ebben az időszakban. Az adott portát ide kattintva, egy térkép segítségével lehet megtalálni.

Az összegyűjtött üzeneteket a dunaharaszti Főplébánia (Fő út 71.) postaládájába lehet bedobni, névvel címmel ellátott borítékban 2022.  december 26. és 29. között. Aki a legtöbb ilyen üzenetet összegyűjti az ajándékban részesül.

(dho)