Imádság és adománygyűjtés a békéért Dunaharasztin

//Tóth Gábor
Magánszemélyek és az önkormányzat koordinálta adománygyűjtés mellett az egyházak is segítenek az Ukrajnából a háború elől menekülőknek. Egy mai rendezvényen imára is várják a híveket a békéért.

Oroszország Ukrajna elleni agressziója milliókat űzött el otthonából. Az országa érkező menekültek megsegítéséért azonnal megindult az összefogás. Mások mellett az egyházak is segítenek. Dunaharasztin is indult gyűjtés. Városunk Református gyülekezete közösségi oldalán jelezte, hogy milyen felajánlásokat várnak.

Az első adag adományt a napokban indították el a határmenti Barabásra, ahol rengeteg menekültet látnak el.

A Dunaharaszti Római Katolikus Egyházközség az egyházmegye iránymutatásait szem előtt tartva indította el gyűjtését a közösségeiben.

Közben a dunaharaszti Keresztény Anyák és Családok, azaz a KACS 2022. március 9-ére imádságot szervez az áldozatok lelki üdvéért és a menekültek boldogulásáért. A ligeti Szent Imre templomba várják a híveket 20.30-től. Az esemény részletes leírása ide kattintva érhető el.

A város önkormányzata a Dunaharasztin menedékre leltekért indított adománygyűjtést korrdinálja.

Érkeznek az adományok a Dunaharasztin menedékre talált ukrán menekülteknek