A látogató a festményeket látva még a leghidegebb téli napon is megélheti a tavaszi nap melegét a bőrén, az erdő zúgását, a föld tapintását. Mindezt olyan festményeken keresztül, amelyek tájképek, de nem a megszokott romantikus variációban.
Volker Schwarz festőművész. 1960-ban született Ulmban (Németország). 1984-87 között a Tübingeni Egyetem hallgatója német-politológia szakon, áll a könyvtár ajánlójában. 1990-92 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakának vendéghallgatója Tölg-Molnár Zoltánnál, ezzel egyidejűleg Misch Ádámnál folytatott magántanulmányokat. 1992 óta Dunaharasztin él és dolgozik. A Mini Galériában kiállított munkái egy somlói művésztelep alkalmából készültek.
Volker Schwarz pedig így jellemzi kiállított alkotásait:
„Halvány derengés valamely megőrzött dologból. Vizuálisan és érzelmileg. A papíron a látott tájak absztrakt emléke új tájakat szül. Minták keletkeznek, struktúrák jönnek létre, akár az ismétlések által. Szemünk alapvetően képpé változtatja az erdőt, mezőt, lápot, sivatagot, sztyeppét, völgyet, szakadékot, dombot, hegyet, sziklát, folyót, partot. Így próbáljuk a magunk számára megragadni a látott és átélt dolgok valódi jelentését.”
A „Somlói barangolás” címet viselő festménykiállítás január végéig látható a Dunaharaszti Városi Könyvtár galériájában.