balett-felveteli_forras_hommer-balett_20260213

Kép: Mizsei Nikolett és Farkas-Kriston Emma

Már évek óta áll fenn együttműködés a Magyar Táncművészeti Egyetem és a Hommer Balett Stúdió között. Dunaharasztin ugyanis ennek a közös munkának az eredményeként működik a Táncművészeti Egyetem Klasszikus Balett Előkészítő Tehetséggondozó csoportja. A munkába most két általános iskola is beszállt.

A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és a Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskola tanulói között is felmérték a Hommer Balett Stúdió vezetői, hogy mely gyerekek felelhetnek meg a balettművészet szigorú előírásainak. Az érintetteket, szüleikkel együtt egy felvételi vizsgára invitálták. Az ezt sikeresen teljesítők lehetőséget kapnak arra, hogy felkészülhessenek a Táncművészeti Egyetem Modern szakirány, Színházi tánc szakirány, Színpadi tánc szakirány és Néptánc szakirányára.
A városunkban működő program lényegében a tehetségek felkutatásáról és gondozásáról szól.
A felvételi 2026. február 11-én volt a József Attila Művelődési Házban. A szervezők, most az érintett szülők türelmét kérik, mivel pár nap kell arra, hogy a döntések megszülessenek. A Hommer Balett Stúdió szerkesztőségünknek küldött közleménye szerin:

„A sikeresen felvételizett gyerekek létszáma miatt új csoportot kell indítanunk, ennek a technikai szervezése folyik jelenleg. A Táncművészeti Egyetem is és mi is mindent megteszünk, hogy minél rövidebb idő alatt találjunk helyszínt és időpontot az új csoport számára.”

Mivel sokan jelezték, hogy lemaradtak a felvételiről, így feltehetően márciusban lesz egy újabb alkalom.

(Hommer Balett Stúdió, dho)