Az első hivatalos tanítási napon a legtöbb intézmény leginkább a tanévnyitó rendezvénnyel és osztályfőnöki órákkal foglalkozik. Az már most biztosnak látszik, hogy hőségriasztással, azaz kánikulával kell megküzdeniük a gyerekeknek és a pedagógusoknak is.
Dunaharaszti több tanintézményében új, vagy régi-új igazgatók kezdték meg a munkát. Hogy kik lettek az intézményvezetők, az az alábbi cikkből tudhatja meg.
Már javában dolgoznak a régi-új igazgatók a dunaharaszti iskolákban
A tanév nagy újdonsága az a kormányrendelet, amely bár megengedi, hogy az iskolába bevigyék a gyerekek a mobiltelefonokat, telekommunikációs eszközöket, de azok használatát erősen korlátozza. Lényegében csak akkor lehet ezeket elővenni, ha ennek a tanórán szerepe van. Hogy miként kell leadni például a mobilokat, azt az intézményeknek maguknak kell meghatározniuk.
A rendelet több olyan tárgyat is felsorol, amelyet tilos bevinni a tanintézményekbe.
Bevezették az úgynevezett pedagógus teljesítményértékelési rendszert is. Ennek az a lényege, hogy vagy az intézményvezető, vagy a fenntartó által kijelölt képviselő értékeli a tanárok munkáját egy szempontrendszer alapján.
A kormány egy hete azt jelentette be, hogy folytatódik a pedagógus béremelési program. Az ígéret szerint a pedagógus átlagbér jövőre eléri a diplomás átlagbér 80 százalékát.
Hogy mikor lesznek szünetek és például az érettségi mikor indul, azt alábbi cikkünkben elolvashatja.
A tanév kezdete a nevelési év indulását is jelenti. Azaz az önkormányzati fenntartású óvodákban bölcsődékben is elindul a munka. Először a beszoktatási időszak következik a legkisebbeknél.
Mi a Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskola „Csatiparti” tagintézményében jártunk a tanév kezdetekor. Itt megváltozott a forgalmi rend. Láthatóan ez nagy kihívást jelentett az autóval érkező szülőknek. Az ok egyrészt az, hogy aki végzett, az nem tudott a korábban megszokott irányba kihajtani, hanem meg kellett fordulnia. Ám sokan a már parkoló többi szülőtől nem tudtak kihajtani. A várakozó autók elég kuszán álltak mindenütt, a környező utcákban is. Mivel sokan, főleg a kiselsősök szülei be is kísérték a suliba gyermeküket, így természetesen sokan parkoltak le. Mindez elég nagy káoszt okozott, hiába próbált rendet tartani a Városi rendészet, lényegében egy időre autóval járhatatlan lett a környék.