Balatoni Katalin kiemelte: a következő tanévben várhatóan 13 millió tankönyv kerül a diákokhoz, ez 1,2 millió diákot érint szerte az országban az elsőtől a 16. évfolyamig. A tankönyveket az eddigi évekhez hasonlóan idén is ingyenesen kapják meg a diákok – mondta. A 13 millió tankönyv mellett százezer fejlesztési eszköz is felkerült arra a listára, amelyből az iskolák választhattak – közölte a miniszterelnöki biztos.
Megemlítette, minden évben törekednek arra, hogy fejlesszék a tankönyvkínálatot. A most induló tanévre hét új közismereti tankönyv, 35 új nemzetiségi kiadvány, valamint 26 új nyelvkönyv készült el.
A sajátos nevelési igényű gyermekek tankönyvellátása, illetve a fejlesztésükhöz szükséges eszközök biztosítása is most valósul meg, 374-féle taneszközből van lehetőség választani – közölte.
Szólt arról is, hogy míg 2022-ben 13,2 milliárd forint állt rendelkezésre, addig 2025-re már több mint 19 milliárd forintot biztosít a költségvetés az ingyenes tankönyvellátásra.
Balatoni Katalin elmondta: kiemelt hangsúlyt fektetnek a digitális tananyag fejlesztésére is, aminél nagyon fontos, hogy összhangban álljon a kézbe vehető tankönyvekkel. Ezeknek a tankönyveknek a jelentős részében már találhatók olyan QR-kódok, amelyek a digitális tananyagtárba vezetnek. Nagyon fontosnak nevezte a különböző nyelvoktatást támogató digitális eszközöket is.
Tőczik Zsolt, az üllői Könyvtárellátó Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy minden feltétel adott arra, hogy tanévkezdésre az összes tankönyv eljusson minden iskolába. Hozzátette: augusztus végéig befejezik a tankönyvek szállítását, amit a pótlólag rendelt tankönyvek szállítása követ majd szeptember második felétől. Az iskolák augusztus 21-től szeptember 15-ig tudnak leadni pótrendelést, áll az MTI tudósításában.



















































































