Másfél éves kicsit mentett meg Törökországban a Pest megyei mentőcsapat

//Berényi Attila
torokorszag-mentes_pmkmsz_fb_20230209

kép forrása: Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat / facebook

A legfrissebb adatok szerint meghaladta a 15 ezret a hét eleji törökországi és szíriai földrengések halálos áldozatainak száma. Törökországban már csaknem 63 ezer, Szíriában pedig 5 ezer sérültet tartanak nyilván, írja az MTI. A helyszínen több magyar mentőcsapat is dolgozik, köztük van a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat is.

Három nappal a katasztrófa után a térségben még folyamatosan kutatnak túlélők és holttestek után a délkelet-törökországi és észak-szíriai térségben, de a munkát − egybehangzó hivatalos közlések szerint − nehezíti a hideg és a helyszínek nehéz megközelíthetősége az infrastruktúra súlyos károsodása miatt.

A Telex emlékeztet, hogy több magyar mentőcsapat is a helyszín4n dolgozik: az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kutató-mentő csapatán, a Hunor Mentőszervezeten kívül jelen van még a Terrorelhárítási Központ speciális mentési egysége, a Baptista Szeretetszolgálat speciális mentőcsapata, a HUBA Rescue24 Tűzoltó és Kutató-Mentő Nemzetközi Csoport és egy sürgősségi ellátást végző, 19 tagú egészségügyi csoport hét mentőkutyával. Továbbá az Életjel Mentőcsoport és a Református Szeretetszolgálat csapata is úton van a katasztrófa helyszínére.

A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat is a romok között teljesít szolgálatot. Közösségi oldalukon egy videóban mutatják be azt a pillanatot amikor kiemelnek egy másfél éves gyermeket, megmentve ezzel az életét. A szervezet nem az állami mentőcsapat része, de a Külgazdasági és Külügyminisztérium Hungary Helps Program Koordinációs Főosztálya és a nagykövetség koordinálásában érkeztek a helyszínre.

(MTI, telex, Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat)

Tetszett a cikk? Oszd meg barátaiddal!