Az első ügyben a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrei – a BRFK és a Heves vármegyei bevetési egységekkel közösen –, 2025. március 25-én összehangolt akció keretében több helyszínen tartottak kutatást. A zsaruk egy szervezetten működő kábítószer-kereskedő hálózat nyolc tagját vették őrizetbe.
A nyomozás adatai szerint a bűnbandához tartozó K. Gábor a testvérével, K. Andrással, valamint további társaikkal – R. Mátéval és K. Gézával – együttműködve jelentős mennyiségű kábítószert szereztek be és értékesítettek Pest vármegye több településén és a fővárosban. A testvérpár 2024 áprilisa óta kereskedett a drogokkal, amit a budapesti O. Olivértől szereztek be. A tiltott anyagot egy fővárosi lakásban tárolták, ami szintén egy családtagé volt, aki szerepet vállalt a drog értékesítésében is, áll a police.hu oldalon megjelent közleményben.
O. Olivérnek további emberek is segítettek a kábítószerek osztásában, terjesztésében; Á. Teréz, Cs. Dániel, valamint Sz. Dániel több településen és Budapesten árulták a szereket. A rendőrök egy időben, 13 helyszínen csaptak le a gyanúsítottak lakásain és az általuk bérelt ingatlanokban.
A nyomozók a 45 éves K. Gábort, öccsét a 34 éves K. Andrást és társaikat, O. Olivért, K. Gézát, Á. Terézt, Cs. Dánielt. Sz. Dánielt, valamint R. Mátét kábítószer-kereskedelem miatt kihallgatták és őrizetbe vételük mellett kezdeményezték letartóztatásukat, melyet a bíróság elrendelt.
A másik ügy egy 45 millió forintos drogfogás, derül ki a police.hu oldalon megjelent beszámolóból. Egymástól függetlenül indult nyomozás a KR NNI KBEH-n és a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányságon kábítószer-kereskedőkkel szemben, ám a szálak gyorsan összeértek.
A közös felderítés információi szerint a társaság egy csepeli ingatlanban állított elő kábítószert, amit aztán Pest illetve Fejér vármegyében értékesítettek fogyasztóknak. A két rendőri egység az akciót is egyszerre szervezte meg. A művelet március 27-én éjszaka indult.
A szervezet vezetőjét és két társát egy csepeli lakásban fogták el a KR NNI nyomozói a bevetési egységgel közösen, míg a banda negyedik tagját Kistarcsán. A nyomozók kutatást hajtottak végre mind a két ingatlanban, illetve ezen túl egy gyáli és egy törökbálinti lakásban is. Szinte valamennyi címen találtak kábítószert és azok előállításához szükséges alapanyagokat, valamint eszközöket is. A gyanú szerint a társaság otthoni körülmények között, edényben elegyítette a különböző összetevőket, és így állította elő a speedet. Ennek különböző állagú formáját találták meg a nyomozók. Volt tabletta, de még híg állagú massza is, amit fagyasztóban tároltak, a mennyiség megtartása érdekében.
A négy ingatlanban összesen közel 16 kg speedet találtak a rendőrök. Ezen túl lefoglaltak 23 gramm ecstasyt, közel 200 gramm kokaint és közel 15 gramm marihuánát is. A kutatások alkalmával előkerült 45 liter metanol, 5 liter kénsav és 20 kg koffein is, amik a speed előállításának alapanyagai. Az egyik lakásban lefoglaltak több mint 5 millió forintot is.
A KR NNI ezzel az akcióval a négy férfitől lefoglalt kábítószernek köszönhetően megakadályozta közel 17 000 adag kábítószer utcára kerülését. Ennek a drogmennyiségnek a feketepiaci értéke eléri a 45 millió forintot.
A csepeli, a gyáli, a törökbálinti és a kistarcsai férfit jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelemmel gyanúsították meg a nyomozók. Mindegyiküket bűnügyi őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásukat, amit a bíróság elrendelt.