Nádas Bence olimpikon kiemelte a sport közösségformáló erejét, saját példáján keresztül beszélt erről.
Elöljáróban szeretném kihangsúlyozni – sportolni kezdeni sosem késő, minden korosztálynak más-más szempontból fontos a mozgás.
Ugyanakkor a téma szempontjából két generációt érdemes kiemelten vizsgálni.
A Z tagjai a „digitális bennszülöttek”, akik már egy teljesen új világba születtek bele. A telefonoknak köszönhetően hatalmas információáradat veszi körül őket kicsi koruktól kezdve. Ezek az információk alakítják személyiségüket, kapcsolatrendszerüket is. A digitális világon kívül azonban kommunikációs gondokkal küszködnek, nehezen fejezik ki magukat, olykor gondot okoz nekik, hogyan oldják meg konfliktusaikat.
Az alfa generációról keveset tudunk, hiszen tagjai még gyerekek. A „kockulás” – a mobileszköz túl gyakori használata azonban megállapítható velük kapcsolatban. Emiatt lecsökken a személyes találkozásaik jelentősége. Születésüktől kezdve jelen vannak az életükben a képernyők, az appok és a közösségi média. A valódi találkozások, kapcsolatok már most hátrébb szorulnak az életükben, ezért a kutatók szerint nagy veszélyt jelent majd számukra az elmagányosodás.
Másik vendégünk Katus Attila aerobik oktató, életmód tanácsadó a mozgás szerepéről, az emberi szervezetre gyakorolt pozitív hatásairól beszélt, kiemelte a sport fontosságát, preventív szerepét.
Vendégeink gondolatai is megerősítettek abban a hitünkben, hogy jó kezdeményezés a sportnap szervezése, a mozgás népszerűsítése, mert a mozgás minden esetben jótékony hatással bír az emberi szervezetre. Nem csak a testet, de a lelket is feltölti. Akik rendszeresen sportolnak, hosszú távon érezhetik annak előnyét fizikailag és szellemileg egyaránt. Jobb lesz a hangulatuk, és ezáltal a közérzetünk is. A sport oldja a stresszt, növeli az önbizalmat, elősegíti az izmok fejlődését, valamint hozzájárul a súlyfelesleg kezeléséhez is.
Tehát találkozzunk jövőre, de addig is mindenki mozduljon ki, próbáljon meg valamilyen mozgásformát, biztosan megéri!