Szépen helyt álltak a DMTK ifjú asztaliteniszezői a megyei diákolimpián

//Tóth Gábor
Képünk illusztráció, forrás: freepik / sutteerug
A 2019/20. tanévi asztalitenisz Diákolimpia III-IV. és az V-VI. összevont korcsoport „A” kategóriájában a Pest megyei döntőjét december 18-án Cegléden rendezték meg.

A Magyar Diáksport Szövetség tette lehetővé, hogy ez a kategória a december 1-i taksonyi döntő helyett egy későbbi időpontban mutassa meg tudását, ugyanis a mezőny több résztvevője is érdekelt volt az ifjúsági TOP24 versenyen.

A DMTK Asztalitenisz Szakosztálya facebook oldalán szereplő tudósítás szerint így az adott korosztály legjobb versenyzői mérték össze tudásukat. Sajnos az eddig megszokottaknak megfelelően az V-VI. korcsoportban a lányok mezőnye meglehetősen foghíjas volt, összesen ketten neveztek. Mivel többen is távol maradtak a körzeti döntő fiú győzteseiből is, végül tizenöt fiatal állt asztalhoz.