Pótjárművet is hadrendbe állít a szemétszállító

//Tóth Gábor
eth_kukak_unnepi_taj_20191204

forrás: dunaharaszti online

Ahogy több cikkben is beszámoltunk már róla, városunkban az év elejétől a DTKH Nonprofit Kft. maga gondoskodik a hulladék elszállításáról. Ha elmaradás van, akkor azt pótolja a szolgáltató.

A szolgáltató váltás az év első napjától következett be. Ennek hátteréről alábbi cikkünkben írtunk részletesen.

Év eleji mizéria a szemétszállítás körül

Az új rendszerben már a DTKH Nonprofit Kft. viszi el a hulladékot a dunaharaszti és a dunavarsányi ingatlanoktól. Erről pedig ebben a cikkben olvashat.

Amit a szemétszállításról, 2025 első napjától tudni kell – íme a szolgáltató tájékoztatása

Dunaharaszti Városának hivatalos közleménye szerint az önkormányzat egyeztetett a szolgáltatóval.

„Ígéretet kapott az Önkormányzat, hogy 2025.01.01-étől pótlójárművel állnak készenlétben a településünkön, és amennyiben felmerül jelzés, hogy esetlegesen utca, vagy utcaszakasz, nehezen belátható terület kimaradt, akkor azt haladéktalanul pótolják.”

Lényeges azonban, hogy a kukák ürítése 06:00 és 18:00 óra között történik. Tehát, ha az ön háza előtt ott maradt a teli kuka, akkor ezt a fenti idő után, vagy másnap jelezze az ide kattintva is megtalálható elérhetőségek egyikén.

Érdemes azt is ellenőriznie, hogy az ön utcájában nem változott-e meg a szemétszállítás napja. Ide kattintva megtalálja a DTKH szemétszállítási rendjét.

(dunaharaszti.hu, dho, DTKH NKft.)