Egy cég támogatásával indul robotika szakkör a Rákóczi suliban

//Berényi Attila
knorr-bremse-robotica_nyertes--Dunaharaszti_forras_KB_20250307

A dunaharaszti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola csapata és a Knorr-Bremse Budapest képviselői az átadón. fotó: Knorr-Bremse Budapest engedélyével

Egy sikeres sorozat folytatásaként immár hatodszor hirdettek győzteseket a Knorr-Bremse Budapest Robotika Szakkör pályázatán. A nyertes iskolák 15-15 programozható robotot kapnak – a hozzájuk tartozó tananyaggal együtt, hogy a legfejlettebb eszközökkel, élményszerű formában adhassák át a logikus gondolkodást és a programozást megalapozó ismereteket a ma diákjainak, akikből a holnap mérnökei lesznek. Az egyik a pályázaton nyertes intézmény a Dunaharaszti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola.

Öt újabb iskola indíthat Robotika Szakkört a Knorr-Bremse Budapest pályázatán elnyert eszközöknek köszönhetően, áll a cég szerkesztőségünknek küldött közleményében. Az adománycsomag iskolánként 15 programozható robotot, illetve Tarnai György, a Knorr-Bremse Budapest fékvezérlés-automatizáció területén dolgozó csoportvezetője által összeállított szemléletes és élménydús tananyagot tartalmaz: olyan eszközkészletet, amely képes megragadni a diákok fantáziáját, felkeltve az érdeklődésüket a programozás és a robotvezérlés iránt. Idén nyertesek között ott van a dunaharaszti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola. Az előző években már sikeresen szerepelt a Hunyadi és a Kőrösi suli is.

A pályázat népszerűségét jelzi, hogy immár 40 jelentkező iskola közül választották ki a győzteseket. Az első meghirdetés óta több száz iskoláshoz jutott el a szakkörök révén a munkaerőpiacon a legtöbbre értékelt pályairányokat előkészítő ismeretanyag.

„Kifejezett célunk az immár hatodik éve ismétlődően kiírt támogatási pályázattal, hogy olyan ismeretek átadását segítsük, amelyek már a kisiskolás korosztálynál megteremtik az alapokat a hazai gazdaság számára kulcsfontosságú műszaki szakember-utánpótláshoz a problémamegoldás, az elektronikai és mechanikai alapelvek, a csoportmunka, a kritikus és innovatív gondolkodás elsajátítása révén.” – fogalmazott Kovács Beatrix, a Knorr-Bremse Budapest kommunikációs és CSR igazgatója.

Azt is hozzátette: tudják, hogy az időtálló tudás megszerzéséhez sokféle út vezet – a pályázat eddigi pozitív tapasztalatai egyértelműen jelzik számukra, hogy a lehetséges utak egyikét a Robotika Szakkörök jelentik.

(Knorr-Bremse Budapest)