A „Mindenszentek” vagy „Mindenszentek napja” a keresztények ünnepe, az üdvözült lelkek emléknapja, melyet a katolikus keresztény világ november 1-jén tart, egyben a megdicsőült Egyház ünnepe. A hagyomány szerint egyetemes ünneppé IV. Gergely pápa tette. A katolikus és az ortodox keresztény egyházak ünnepe Magyarországon 2000-től újra munkaszüneti nap, emlékeztet a wikipédia.
Nem tévesztendő össze a halottak napjával, egyháztanilag a szenvedő Egyház ünnepével.
Sok európai országban – köztük Magyarországon és valamennyi magyarlakta területen – szokás, hogy ebben az időszakban az emberek meglátogatják és rendbe teszik elhunyt hozzátartozóik sírját, virágot visznek és gyertyákat, mécseseket gyújtanak Mindenszentek napján, illetve a halottak napján. A gyertya fénye az örök világosságot jelképezi, a katolikus egyház szertartása szerint a „temetők nagy keresztjénél, a mindenki keresztjénél” elimádkozzák a mindenszentek litániáját, és megáldják az új síremlékeket. Magyarország egyes vidékein régebben harangoztattak is a család halottaiért.
Dunaharasztin ma a vasárnapi miserend van érvényben, derül ki a plebi.hu információiból. A szentmise délután 5-kor kezdődik.