A Hópárduc Fejlesztő falmászás 4-10 éves gyermekeknek segít abban, hogy minél jobban tudjanak figyelni, például az iskolában, javuljon a teljesítményük, egyben javítja a mozgáskoordinációt, mondta el a dho-nak a Dunaharasztin vendégeskedő Sterczer Hilda.
A falmászás már önmagában segít a fókusz kialakításában, támogatja a kéz-láb, szem-kéz koordináció kialakulását, fejlesztését. A gyerekek, akik maximum 4 fős csoportokban vesznek részt a foglalkozásokon, célzott feladatokat kapnak. Így a sporton kívül élményt és fejlesztést is kapnak a kicsik.
A maga is pedagógus végzettségű és egykoron hegymászó, majd falmászó szakember a férje halála után úgy gondolta, hogy ezzel a módszerrel tudja tovább vinni Zsolt életörömét és tudását.
„A cél az, hogy azok a gyerekek, akik már az iskolában, az óvodában kudarcokat élnek meg, megélhessék, hogy többre képesek, és meg tudják haladni önmagukat is.”
Hilda célja az, hogy férje emlékét úgy őrizze meg, hogy ne a halott hegymászó maradjon meg belőle a köztudatban, hanem az, aki először érte fel magyar expedíció tagjaként a Mount Everestre. Az ő életpályája mutatja meg, hogy ki kell tartani, menni kell tovább, hiszen még úgy is folytatta mászó pályafutását, hogy egy baleset után amputálni kellett térd alatt a jobb lábát. Mindenkiben ott van a tehetség, csak meg kell találni.
„Én abban hiszek, hogy nem el kell bújnunk a nehézségek elől, hanem hogy szembe kell néznünk velük.” – mondja Hilda.
Hozzátette, hogy a gyerekeknek a falmászáson keresztül megadják a kihívást, fel kell menni arra a falra. És a gyerekek önmaguknak tudják bebizonyítani, hogy erre képesek. A mászás egyébként teljesen biztonságos körülmények között történik, a fal teteje egy normál szoba magasságát (2,7 m) nem haladja meg, és alatta speciális szőnyeg véd a leeséskor a sérüléstől. A foglalkozások a színes, falra szerelt fogásokkal történnek, egy mese története kalauzolja a kicsiket a feladat megoldása közben speciális, figyelemfejlesztő gyakorlatokkal. Ez nem veszélyesebb, mint kimenni a játszótérre, sőt is állandó felügyelet mellett zajlik a foglalkozás. hangsúlyozta a Hópárduc Alapítvány vezetője.
Dunaharasztin november elejétől lesz elérhető a Hópárduc Alapítvány által fejlesztett módszert a Suri Medical külön intézményében.